Nowe USG klasy premium w JKmed

 Nowe USG klasy premium w JKmed

Miło nam poinformować, że zakupiliśmy do naszego centrum medycznego nowe USG klasy premium – Alpinion E-CUBE 15 Platinum.

Aparat USG będzie także mógł wykonywać badania z wykorzystaniem elastografii.

Czym jest Elastografia?

Elastografia to rodzaj nowoczesnego badania obrazowego, umożliwiającego wykrycie guzków nowotworowych na wczesnym etapie rozwoju.

Podczas badania aparatem wyposażonym w opcję elastografii, lekarz za pomocą głowicy USG stosuje niewielki ucisk na badany narząd. Wielkość odkształceń pod wpływem ucisku jest przetwarzana i przedstawiana za pomocą kolorowych map, tzw. elastogramów. Większość zmian nowotworowych o charakterze złośliwym jest twardsza od tkanek zdrowych lub zmian łagodnych. Zastosowana innowacyjna technologia umożliwia nałożenie na dotychczas uzyskiwany czarno-biały wynik badania kolorowej skali, która przedstawia poszczególne stopnie twardości tkanek. Każdy stopień twardości kodowany jest innym kolorem. Interpretacja uzyskanych obrazów polega na porównaniu rozmieszczenia obszarów bardziej lub mniej spoistych w oparciu o skalę (np.: skala Tsukuba). Pozwala to na zaliczenie danej zmiany do grupy w mniejszym lub większym stopniu podejrzanej o charakter nowotworowy.

Kliknij i zobacz możliwości nowego USG
asd

SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE

Call Now Button